Powiatowa Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna

Spotkanie w ramach sieci współpracy logopedów

22 listopada 2019

We wtorek, 30 października 2019r. w siedzibie Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Opatówku odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie w ramach sieci współpracy logopedów.

Na początku zebrania Pani Daria Jurek – dyrektor Poradni, powitała wszystkich przybyłych, a następnie przedstawiła swoje pracownice, odpowiedzialne za zorganizowanie spotkania. Po wpisaniu się na listę obecności, zaproszone logopedki wypełniły ankietę dotyczącą oczekiwań związanych z uczestnictwem w sieci w roku szkolnym 2019/2020.

Kolejnym etapem spotkania było wystąpienie p. Anny Czerniakowskiej – logopedy zatrudnionej w Poradni, która przeprowadziła szkolenie na temat: „Diagnoza i terapia wybranej wady wymowy”. Uczestniczki zebrania wysłuchały wykładu na temat mowy bezdźwięcznej, wzięły udział w zaproponowanych ćwiczeniach. Zadania były dobrane
w taki sposób, aby można je było wykorzystać również w pracy z dziećmi.

Następnie, organizatorki spotkania zaprezentowały ofertę pomocy dydaktycznych  (literaturę i programy multimedialne) do diagnozy i terapii mowy bezdźwięcznej.

Pod koniec zebrania był czas na indywidualne pytania od uczestników sieci, istniała możliwość zabrania głosu, podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami w prowadzeniu terapii logopedycznej. Zaproszone logopedki mogły porozmawiać o trudnościach, z jakimi borykają się na co dzień w swojej pracy, wspólnie poszukać rozwiązań dla zgłaszanych problemów.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-11-22
Data publikacji:2019-11-22
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Anna Czerniakowska
Liczba odwiedzin:315