Spotkanie w ramach sieci wpółpracy logopedów

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

28 października 2021

20 października 2021r. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie w ramach sieci współpracy logopedów. Miało ono miejsce w siedzibie Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Opatówku.

Na początku zebrania Pani Daria Jurek – dyrektor Poradni, powitała wszystkich przybyłych, a następnie przedstawiła swoje pracownice, odpowiedzialne za zorganizowanie spotkania.

Kolejnym etapem spotkania było wystąpienie p. Aleksandry Czarcińskiej – logopedy zatrudnionej w Poradni, która przedstawiła prezentację dotyczącą specyficznych  zaburzeń rozwoju mowy i języka. Uczestniczki zebrania wysłuchały wykładu na temat diagnozy oraz wybranych metod terapii zaburzeń mowy o podłożu korowym (w tym afazji, dyspraksji mowy, SLI). Przedstawione zostały narzędzia diagnostyczne wykorzystywane do badań logopedycznych w Poradni oraz wybrane pomoce dydaktyczne niezbędne do pracy z dzieckiem afatycznym. 
W trakcie spotkania uczestniczki wymieniały się doświadczeniami oraz trudnościami terapeutycznymi w pracy
z małym dzieckiem.   

Omówione zostały propozycje tematów kolejnego spotkania w ramach sieci współpracy logopedów. Uczestniczki zaproponowały szkolenie z zakresu pracy z dzieckiem z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

 Opracowała: Aleksandra Czarcińska

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-10-28
Data publikacji:2021-10-28
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Anna Czerniakowska
Liczba odwiedzin:71