Powiatowa Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna

Wsparcie dla Uczniów, Rodziców i Nauczycieli po powrocie do szkoły i nauki w trybie stacjonarnym

24 maja 2021

Wsparcie dla Uczniów, Rodziców i Nauczycieli po powrocie do szkoły i nauki w trybie stacjonarnym

Drodzy Państwo,

informujemy, że Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Opatówku oferuje wsparcie w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w różnorodnych formach:

  • indywidualne konsultacje oraz porady udzielane według potrzeb na terenie Poradni dla Uczniów, Rodziców i Nauczycieli ze szczególnym uwzględnieniem problemu ponownej adaptacji do stacjonarnej formy edukacji,
  • zajęcia terapeutyczne – psychologiczne, pedagogiczne, logopedyczne, doradczo-zawodowe na terenie Poradni,
  • spotkania z zespołami klasowymi i wychowawcami,
  • interwencje kryzysowe,
  • diagnozy Uczniów i podejmowanie działań wspierających ich w powrocie do szkoły.

Przypominamy, że istnieje również możliwość umówienia się na konsultacje do dyrektora Poradni oraz specjalistów PPP-P w Opatówku. Zapraszam do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu: 62 752 94 47.

Zachęcamy także do zapoznania się z publikacjami na stronie Poradni pod adresem www.poradnia.kalisz.powiat.pl  w zakładce Covid-19, gdzie znajdziecie Państwo nie tylko cenne informacje na temat z zakresu psychologii i pedagogiki, ale również pomocne nazwy instytucji niosących wsparcie  i pomoc Dzieciom oraz Młodzieży.

Zachęcamy także do skorzystania z wykazu materiałów edukacyjnych przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Zawiera on publikacje i poradniki dla nauczycieli, dyrektorów szkół oraz rodziców. Materiały te będą pomocne w pracy z dziećmi i młodzieżą po długotrwałym okresie nauki zdalnej - https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wsparcie-uczniow-w-powrocie-do-szkol--materialy-edukacyjne.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-05-24
Data publikacji:2021-05-24
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Anna Czerniakowska
Liczba odwiedzin:347