Powiatowa Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna

Strona główna

Najnowsze aktualności

Komunikat

28 kwietnia 2022

Komunikat Dyrektora PPP-P w Opatówku

Informuję, że w dniu 02.05.2022r. (poniedziałek)
Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Opatówku
będzie nieczynna.

 

Czytaj więcej o: Komunikat

Spotkanie sieci współpracy pedagogów i psychologów

23 marca 2022

We wtorek, 22 marca 2022 roku, w sali konferencyjnej naszej Poradni odbyło się spotkanie w ramach sieci współpracy pedagogów i psychologów. Zebranie poświęcone było sposobom udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej dzieciom pochodzenia ukraińskiego.

Czytaj więcej o: Spotkanie sieci współpracy pedagogów i psychologów

Program "Za życiem"

18 marca 2022

Program kompleksowego wsparcia dla rodzin Za życiem obejmuje swoimi działaniami rzeczywistą i pełną pomoc
w celu integracji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych oraz wsparcie ich rodzin. Dodatkowo przewidziana jest również pomoc dla kobiet w okresie ciąży (w tym powikłanej), porodu i połogu oraz rozwój wsparcia dla matek z małoletnimi dziećmi. Program zapewnia podniesienie jakości i dostępności świadczeń opieki zdrowotnej, zwiększenie efektywności i dostępności do rehabilitacji dzieci, u których zdiagnozowano ciężkie
i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, powstałych w prenatalnym okresie rozwoju lub w czasie porodu. W programie przewidziane jest również wsparcie dla rodzin w opiece nad osobą niepełnosprawną czy zabezpieczenie potrzeb mieszkaniowych.

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Opatówku przyłącza się do realizacji programu ZA ŻYCIEM w obszarze wskazanym poniżej.

Czytaj więcej o: Program "Za życiem"