Spotkanie w ramach sieci współpracy logopedów

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

20 marca 2018

W poniedziałek, 19 marca 2018 roku, w sali konferencyjnej naszej poradni odbyło się pierwsze spotkanie w ramach sieci współpracy logopedów. Wzięło w nim udział 16 terapeutów mowy zatrudnionych w placówkach oświatowych na terenie powiatu kaliskiego.

Celem działania sieci jest umożliwienie kontaktu i wymiana doświadczeń między specjalistami, wspólne poszukiwanie sposobów radzenia sobie z różnorodnymi trudnościami w pracy zawodowej, tworzenie nowych rozwiązań dla podobnych problemów terapeutycznych.

Na spotkanie zostali zaproszeni także pracownicy Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu. Panie: Małgorzata Kołodziej i Róża Pomiecińska specjalnie na tę okazję przygotowały
i zaprezentowały ciekawe propozycje różnorodnych publikacji logopedycznych znajdujących się w księgozbiorze biblioteki. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zapoznania się z nowymi artykułami, literaturą fachową, czasopismami poruszającymi problemy komunikacji językowej.

W dalszej części spotkania głos zabrała pani Daria Jurek – logopeda, dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Opatówku, która omówiła zmiany w prawie oświatowym dotyczące udzielania i organizacji pomocy psychologiczno – pedagogicznej w placówkach. Pani Aleksandra Czarcińska wspomniała o komunikacji wspomagającej i alternatywnej AAC w kontekście wydawanych opinii i orzeczeń. Na zakończenie oficjalnej części spotkania, zaproszeni goście zostali zapoznani z różnorodnymi narzędziami diagnostycznymi i pomocami dydaktycznymi, które można wykorzystać w pracy logopedy. Omówiła je i zaprezentowała p. Anna Czerniakowska.

Pod koniec zebrania, w miłej atmosferze przy wspólnej kawie i ciastku, miały miejsce luźne rozmowy mające na celu integrację, wzajemne zapoznanie się, rozpoznanie potrzeb
i oczekiwań w zakresie współpracy.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-03-20
Data publikacji:2018-03-20
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Anna Czerniakowska
Liczba odwiedzin:754