Spotkanie w ramach sieci współpracy psychologów, pedagogów i logopedów

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

29 lutego 2020

W dniu 19.02.2020r. odbyło się spotkanie w ramach sieci współpracy pedagogów, psychologów i logopedów zatrudnionych w szkołach, przedszkolach  na terenie powiatu kaliskiego.

Podczas zebrania odbyła się pogadanka na temat: „Dziecko z cukrzycą typu pierwszego w placówkach oświatowych”,  poprowadzona przez Panią Elżbietę Dębską - lekarza stomatologa, współzałożycielkę najpierw Koła Pomocy Dzieciom Chorym Na Cukrzycę przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci, które z czasem przekształciło się
w samodzielne Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą. Przybyli nauczyciele dowiedzieli się, w jaki sposób postępować w przypadku tego schorzenia oraz jak powinna wyglądać pierwsza pomoc, jakie są objawy oraz prawidłowe postępowanie w przypadku hipoglikemii i hiperglikemii.

Kolejnym etapem spotkania było szkolenie z zakresu mutyzmu wybiórczego, które poprowadziła psycholog
z Powiatowej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Opatówku, Pani Agnieszka Kowalczyk. Nauczyciele podzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z pracą z dzieckiem z mutyzmem wybiórczym. Omówiono także bieżące problemy, z jakimi borykają się pedagodzy i psycholodzy szkolni.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-02-29
Data publikacji:2020-02-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Anna Czerniakowska
Liczba odwiedzin:148