Spotkanie sieci współpracy pedagogów i psychologów

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

23 marca 2022

We wtorek, 22 marca 2022 roku, w sali konferencyjnej naszej Poradni odbyło się spotkanie w ramach sieci współpracy pedagogów i psychologów. Zebranie poświęcone było sposobom udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej dzieciom pochodzenia ukraińskiego.

Uczestniczyli w nim nauczyciele specjaliści zatrudnieni w placówkach oświatowych na terenie powiatu kaliskiego. Gościliśmy także panią dyrektor Aleksandrę Stawicką ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Kaliszu, w której zostały otwarte oddziały przygotowawcze dla dzieci i młodzieży z Ukrainy. Pani dyrektor opowiedziała, w jaki sposób uczniowie cudzoziemscy są przyjmowani do szkoły, z jakimi borykają się problemami, a także o sposobie prowadzenia z nimi zajęć, priorytetach i wsparciu, jakie daje integracja z polskimi uczniami.  Zwróciła uwagę na barierę językową uniemożliwiającą skuteczną komunikację z dziećmi i ich rodzinami. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń w tym zakresie. Nauczycielki opowiadały, jak to wygląda u nich w placówkach oraz jak sobie radzą z tak dużą ilością dzieci przybywających zza wschodniej granicy. Pod koniec spotkania głos zabrała dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Opatówku – p. Daria Jurek, która zaznajomiła zebranych ze sposobem zgłaszania tych dzieci na badania, terapie, porady i konsultacje. Podczas zebrania nauczyciele zostali zapoznani z bezpłatnym Ukraińsko-Polskim Kwestionariuszem Analizy Rozwoju oraz Aktualnych Trudności Dzieci
i Młodzieży -  UPK. Dla osób chętnych przesłana została za pośrednictwem poczty e-mailowej prezentacja na temat: „Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie”, do wykorzystania podczas lekcji.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-03-23
Data publikacji:2022-03-23
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Anna Czerniakowska
Liczba odwiedzin:194