Spotkanie w ramach Sieci Współpracy i Samokształcenia Doradców Zawodowych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

1 czerwca 2022

30 maja 2022 r. w siedzibie Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Opatówku odbyło się drugie spotkanie w ramach Sieci Współpracy i Samokształcenia Doradców Zawodowych w roku szkolnym 2021/2022.

Pierwszą część spotkania prowadziła Pani Anna Kawalerska, koordynator sieci, doradca zawodowy w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Opatówku. Pani Anna zaprezentowała temat „Doradztwo zawodowe
w Zintegrowanej Strategii Umiejętności 2030”
odpowiadając na pytania i potrzeby uczestników poprzedniego spotkania Sieci Współpracy i Samokształcenia Doradców Zawodowych. Omówiono dokument Zintegrowana Strategia Umiejętności 2030 jako polityka na rzecz rozwijania umiejętności zgodnie z ideą  uczenia się przez całe życie. Szczególną uwagę zwrócono na obszar oddziaływania III Rozwój umiejętności w edukacji formalnej - kadry uczące oraz obszar oddziaływania VI Doradztwo zawodowe.

Po krótkiej przerwie głos zabrała stażystka Nikoletta Nowak, która przedstawiła prezentację i poruszyła temat „Doradztwo zawodowe dla dzieci z Ukrainy”. Omówiony został system edukacji na Ukrainie.

Uczestnicy chętnie się wypowiadali, zabierali głos oraz zadawali pytania  prowadzącym, a także zaproponowali kolejne tematy, które warto rozwinąć na kolejnych spotkaniach.

Jako koordynator sieci dziękuję bardzo wszystkim jej uczestnikom za aktywność podczas spotkania i zaangażowanie w doskonalenie pracy z dziećmi i młodzieżą w zakresie planowania przez nich wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej
i zawodowej.

 

Koordynator sieci

Doradca zawodowy PPP-P w Opatówku

Anna Kawalerska

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-06-01
Data publikacji:2022-06-01
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Anna Czerniakowska
Liczba odwiedzin:575