Spotkanie w ramach Sieci Współpracy i Samokształcenia Doradców Zawodowych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

7 września 2022

5 września 2022 r. w siedzibie Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Opatówku odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Sieci Współpracy i Samokształcenia Doradców Zawodowych w roku szkolnym 2022/2023.

Spotkanie prowadziła Pani Anna Kawalerska, koordynator sieci, doradca zawodowy w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Opatówku. Pani Anna zaprezentowała temat „Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego” odpowiadając na pytania i potrzeby uczestników poprzedniego spotkania Sieci Współpracy i Samokształcenia Doradców Zawodowych. Podczas spotkania uczestnicy zdobyli wiedzę w zakresie:

  • podstaw prawnych i założeń WSDZ,
  • struktury WSDZ czyli jakie elementy są obowiązkowe zgodnie z obowiązującymi przepisami,
  • jakie treści uwzględniać w poszczególnych punktach WSDZ (propozycje i przykłady),
  • ewaluacji realizowanych działań w ramach WSDZ.

Podczas spotkania doskonalono umiejętność opracowania programu realizacji doradztwa zawodowego – czyli jak praktycznie ułożyć plan i harmonogram działań (szablon).

Każdy z uczestników otrzymał gotowy szablon wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego i programu realizacji doradztwa zawodowego, aby mieć bazę do przygotowania dokumentacji, która – zamiast zbędnym obciążeniem – będzie wsparciem w realizowaniu działań doradczych w szkole.

Uczestnicy chętnie się wypowiadali, zabierali głos oraz zadawali pytania do prowadzących, a także zaproponowali kolejne tematy, które warto rozwinąć na kolejnych spotkaniach.

Jako koordynator sieci dziękuję bardzo wszystkim jej uczestnikom za aktywność podczas spotkania i zaangażowanie w doskonalenie pracy z dziećmi i młodzieżą w zakresie planowania przez nich wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej
i zawodowej.

 

Koordynator sieci

Doradca zawodowy PPP-P w Opatówku

Anna Kawalerska

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-09-07
Data publikacji:2022-09-07
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Anna Czerniakowska
Liczba odwiedzin:468